یكی از سوژه های جالب درباره نیكولا ساركوزی رییس جمهور فرانسه مساله كفش های اوست.
ساركوزی قد كوتاهی دارد ولی دوست ندارد در مقابل رسانه ها قد كوتاه به نظر بیاید آن هم در میان همتایان آمریکایی و اروپایی اش که عمئتاً قد بلندند.
به همین خاطر یکی از دغدغه های همیشگی آقای رئیس جمهور ، پیدا کردن راه هایی است تا کمتر از آنی که هست قد کوتاه به نظر برسد؛ مساله ای که از دید رسانه ها مخفی نمانده و تا کنون گزارش های متعددی در این باره در رسانه ای فرانسوی و غیر فرانسوی منتشر شده است.

یكی از  راهكارهای سارکوی ،به پا کردن كفش هایی با پاشنه های بلند تر از حد معمول است!

راهكار دیگر طرز ایستادن اوست . ساركوزی بسیار تلاش دارد تا از میلیمتر میلیمتر قد خود هم استفاده كند از این رو وی همیشه در انظار عمومی بسیار راست می ایستد و تلاش می كند دو سه سانتی را هم با صاف ایستادن و فشار به زانوهایش  جبران كند و البته در مواردی هم روش بلند شدن روی پنجه پا به ویژه در لحظات عکاسی می تواند کمک حال پرزیدنت باشد.


سارکوزی ، اوباما و همسرانشان


راهكار دیگر ساركوزی گذاشتن چهارپایه زیر پایش به هنگام انجام سخنرانی ها پشت تریبون است و بالاخره اینكه اگر با همه این ترفندها مشكل كوتاه قدی اش حل نشد باید همسرش نیز با او همكاری كند و كفش های پاشنه دار نپوشد. کارلا برونی ، همسر سارکوزی که زمانی یک مانکن بود ، قد بلندی دارد و این موضوع برای سارکوزی به ویژه در دیدارهای رسمی یک "مساله" شده است!


سارکوزی و چهارپایه


به نظر می رسد ساركوزی به همسر بلند قدش " كارلا برونی " توصیه كرده است تا همیشه كفش های بدون پاشنه داشته باشد تا چند سانت اختلاف قدشان با تمهیدات اندیشیده شده از سوی ساركوزی جبران شود و لااقل زوج ساركوزی هم قد به نظر برسند.و البته اگر در جایی همسرش از توصیه او تخلف كرد و كفشی پاشنه دار پوشید ساركوزی سعی می كند از او فاصله بگیرد مثلا مثل عكس زیر كه ساركوزی تلاش دارد فاصله خود را با همسرش تنظیم كند تا یك پله بالاتر از او قرار بگیرد.


اما همه این ترفندها سبب نمی شود كه عكاسان خبری به هنگام ورود او به محافل عمومی سریعا به كفش های رییس جمهوری فرانسه توجه نكنند و چند عكسی را نگیرند
از این جهت به نظر می رسد ساركوزی یكی از معدود مقامات سیاسی جهان است كه آرشیوی كامل از همه كفش هایی كه او تا كنون به پا كرده در آرشیو عكس عكاسان خبری وجود دارد.

منبع: عصر ایران

این تصاویر را ببینید ولی لطفا تعجب نکنید ...!!!
عکسهای جالب و دیدنی از جشن تولد جنیفر لوپز
جشن تولد مرگبار برای مانکن 30 ساله آمریکایی+عکس
با دیدن این تصویر موی بدنتان سیخ می شود / +18
مردی که 20 سال به دخترش تجاوز میکرد + عکس
زن 20 ساله ای که مورد تجاوز پسر 13 ساله قرار گرفت + عکس
رسم فوق وحشتناک چینی ها برای زنان + عکس
زنی که به اسامه بن لادن پیشنهاد برقراری نامشروع داد+تصویر
پشت صحنه آتش بس و نایاب ترین عکس مهناز افشار
دختری که با آرایش خود را شبیه پسرها کرد / عکس
دختر رقاصی که از رونالدو و برلوسکنی،۱۸۰میلیون دلارگرفت+عکس
تجاوز دست جمعی ماموران قذافی به زن 30 ساله لیبیایی+عکس